Warsztaty

Warsztaty psychologiczne mają na celu psychoedukację, czyli dostarczenie wiadomości na temat procesów psychicznych. Nie jest to psychoterapia grupowa, ponieważ warsztaty przeznaczone są dla osób zdrowych i radzących sobie z trudnościami. Forma grupowa daje możliwość doświadczenia na sobie (self-experience) poznawanych treści oraz podzielenia się własnymi przeżyciami z innymi osobami. Taka forma umożliwia poszerzenie i pogłębienie świadomości swojego funkcjonowania psychicznego: emocji, motywacji ich źródeł oraz konsekwencji, poczucia tożsamości, autonomii, wartości, itd.

 

Plan dnia

Każdy dzień rekolekcji składa się z dwóch części: treningowej, poświęconej psychologicznym elementom dojrzałego życia duchowego (integracja uczuć, myśli, woli, komunikacja interpersonalna) oraz części rekolekcyjnej (Eucharystia, medytacja, spotkania w grupach).

Przykładowy plan dnia:

7.00 Pobudka (modlitwa diakonii)
7.30 Jutrznia
8.00 Śniadanie
9.00 Warsztaty psychologiczne***
11.30 Przygotowanie Eucharystii
EUCHARYSTIA
13.00 Obiad
Czas wolny
15.00 Odprawa diakonii
16.00 Szkoła modlitwy***
16.40 Medytacja Słowa Bożego***
17.15 Spotkania w grupach***
18.15 Kolacja
18.45 Pogodny wieczór
20.45 Spotkanie modlitewne
22.00 Silentium Sacrum i spoczynek

*** Punkty dnia, podczas których dzieci są pod opieką opiekunek.

Świadectwa

Moje osbiste doświadczenie tych rekolekcji, to odkrywanie wpływu emocji na  proces myślenia oraz  na relacje z Bogiem i ludźmi.

Zofia

kokoszyce

Miejsce

Oaza modlitwy, ciszy i spokoju czyli Dom Rekolekcyjny Archdiecezji Katowickiej w Kokoszycach

Zapewniamy zakwaterowanie w wygodnych pokojach z łazienkami, przestrzeń do wspólnych rozmów w sali kominkowej oraz smaczne posiłki serwowane przez pałacową kuchnię.

Więcej informacji o domu: kliknij tutaj >>

Zapraszamy na rekolekcje!